HAKKIMIZDA


Çağın gerekliliği olan Bilgi Teknolojileri bilginin aktarımı, şekillenmesi ve dağılımında önemli bir rol oynamaktadır. Bu çağda artık hızlı ve doğru bilgi alma, bilgiyi ezber yapmadan öğrenme ve katma değer kazanma önem arz etmektedir. Bu bağlamda Türk Milletinin hızlı ve doğru bilgiye ulaşmasında öncü güç olmak için emin adımlarla ilerliyor ve Bilgi Teknolojisinin gerekliliklerini yerine getiriyoruz.

Türk Milletinin eğitim hayatında çağın gerekliği olan dijitalleşme ile öncü güç olma gayesini gururla taşımaktayız. Algını geliştir, okuduğunu anla sınavlarda süre kazan sloganıyla çıktığımız bu yolda her yaş grubunun hem sınav hayatında hem de sosyal hayatında başarıya ulaşması için yazılımlar üretiyor ve Türk Milletinin hizmetine sunuyoruz.

Türk Milletinin yazılımda dışa bağımlılığını azaltarak yerli ve milli yazılımlarla geleceğe adım adım yön verme gayesini şiar edinmiş bulunmaktayız. Tarımda, sanayide ve diğer üretim alanlarında yol gösterici projelerle gençlerimizin ufkunu açmaya hazır ve nazırız. Bu doğrultuda Endüstri 4.0, Yapay Zeka, Siber Güvenlik, Dijital Reklamcılık, Blokzincir, Dijital Sanat, Web3, Tasarım, Endüstri 4.0, Nesnelerin İnterneti gibi alanlarında yapacağımız çalışmaları ve güncel gelişmeleri paylaşacağımız TeknOcak ile karşınızdayız.

Bu yolda bende varım diyor güncel konularla alakalı bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşmak istiyorsan bilgiteknolojileri@ulkuocaklari.org.tr mail adresine yazılarınızı bekliyoruz.

İdealler yıldızlar gibidir. Onlara belki ulaşamazsınız ama bakarak yönünüzü tayin edebilirsiniz…
Başbuğ Alparslan Türkeş